Nazi Lauck NSDAP-AO YKPAIHCKI ukrain009 . . .

Nazi Lauck NSDAP/AO

Фрідріх Ніцше


Фрідріх Ніцше народився 15 жовтня 1844 року в Рекені біля Лютцена, що в Пруській провінції Саксонії. Його батько був впевнений, що він, згідно з сімейною традицією, стане лютеранським пастором. Ніхто не здогадувався, що в майбутньому його син стане чемпіоном антихристиянського вчення та запеклим атеїстом. Коли Фрідріху було 5 років, батько його помер.

Ніцше дуже рано зацікавився поезією. Свою першу поему він створив в віці 10 років. Після закінчення учбового закладу в Наумбурзі, в 1864 році, Ніцше, згідно зі своїми власними інтересами вирішив вивчати теологію та класичну філософію в Бонському університеті. В 1865 р. він поїхав до Лейпціга і закінчив свою освіту. На Ніцше дуже вплинули стародавня естетика та праці Артура Шопенгауера. В 1868 році він зустрівся з палким шанувальником Шопенгауера- Ріхардом Вагнером. Протягом наступних десятьох років Вагнер та Ніцше іноді зустрічалися, значно впливаючи один на одного.

В лютні 1869 року Ніцше став професором грецької мови та літератури в Базелі. В віці 24 роки він прочитав лекцію "Гомер та грецька філологія", яка принесла йому великий відгук критиків. В 1871 році, під час франко-німецької війни патріот Ніцше записався добровольцем на службу медиком. 18 січня 1871 року, після заснування Другої Германської Імперії, Ніцше скаржився, що німецький політичний союз не супроводжується інтелектуальним союзом. Роком пізніше, Ніцше критикував кожен аспект Німеччини. В 1872 році молодий і амбіційний Ніцше видав свою першу важливу працю: "Народження трагедії". Це надало йому можливість висловити свої почуття. Ця праця пов'язана з культурними питаннями, інтелектуальне розвинення яких привело Ніцше до його першої проблеми- моральності.

В додаток до знайомств з відомими теологами та філософами, Ніцше особливо підтримував свою дружбу з Ріхардом Вагнером. Однак, з 1876 року між ними виникло віддалення і в результаті вони припинили спілкування. Підставою стало їх різне ставлення до християнства та моралі. Ніцше не сприйняв обмеженої вірності християнству та його "рабській моралі", що він розглядав як антиприроднє. Він проголосив: "Бог мертвий!"

В 1879 році погіршення здоров'я змусило його залишити своє професорство в Базелі. Наступні 10 років, працюючи як незалежний філософ, він створив свої найвеличніші твори. Працюючи в різних місцях, переважно в Італії, він видав "Людське, занадто людське" (1880), "Світанок"(1881) та "Весела наука"(1882). У всіх трьох працях Ніцше змалював людину, як створіння, володіюче волею обрати свої власні чесноти, звичаї та моралі. Однак, ніцшеанська концепція "переоцінювання всіх цінностей" не спрямовувалось на індивідум. Скоріш метою було створення відбірного культротворчого надлюдства зі своєю власною "великою моральністю". Філософський шедевр Ніцше досяг мети в чотирьох томах "Так казав Заратустра" (1883-1885), в яких він затвердив свою теорію в віршах. В 1886 та 1887 роках вийшли в світ "По той бік добра та зла" та "Генеологія моралей". Наступні коротші праці "Казус Вагнер" (1888), "Антихрист" (виданий в 1894) та "Ніцше проти Вагнера" (1895) продовжили його атеїстичну та антихристиянську хвилю.

В січні 1889 року, в результаті нервового нападу в Тюрині, його було відправлено до психіатричної клініки в Єнському університеті. Його мати наглядала за ним, а після її смерті це робили його сестри. Він не міг вже повернутися до нормального стану і помер 25 серпня 1900-го року в Веймарі.

Фрідріх Ніцше був одним з найвеличніших Арійських філософів та мислителів, так само, як і світлом, вказуючим шлях філософії життя. Націонал-соціалістичний письменник Карл Шлектас писав про нього: "В межах контексту руху, рухомий перетворенням, шукаючи кінцевих витоків та основ людської природи, Ніцше більш за все намагався звільнити себе від старих цінностей культурного спадку".

Автор: ця стаття не є нападом на будь яку релігію, а лише пам'ятю та повагою одному з найвпливовіших мислителів останніх двох століть.

NSDAP/AO - PO Box 6414 - Lincoln NE 68506 USA http://www.nazi-lauck-nsdapao.com

YKPAIHCKI